Uzupełnienie braków w uzębieniu

Gabinet dentystyczny Gliwice

Przy leczeniu protetycznym dużą role gra ilość zębów do uzupełnienia oraz zasobność portfela pacjenta. Od tego ile chcemy przeznaczyć na takie leczenie zależeć będzie rodzaj użytego materiału, oczywiście im droższy, tym bardziej trwały. Doświadczony protetyk zaproponuje nam najkorzystniejszą dla nas i naszego zdrowia opcję uzupełnienia ubytków w uzębieniu. Warto więc wybrać się do sprawdzonego i polecanego gabinety zajmującego się protetyką- jest to temat na którym nie warto być zanadto oszczędnym, ponieważ jest to decyzja na całe życie.

Robienie przeglądu dentystycznego

Przegląd dentystyczny jest podstawową usługą dentystyczną wykonywaną u osób w każdym wieku. Dlatego jest on wykonywany na początku każdej wizyty u dentysty, ponieważ pozwala na dokładne zbadanie stanu uzębienia przychodzącego pacjenta. Wykonywanie przeglądu dentystycznego u dzieci może służyć sprawdzeniu, w jaki sposób rozwijają się u dzieci zęby stałe oraz ustaleniu czy żaden z zębów nie wymaga leczenia zwykłego lub kanałowego. Natomiast przegląd dentystyczny robiony u osób dorosłych służy po prostu sprawdzeniu stanu ich uzębienia lub ustaleniu, w jaki sposób powinna wyglądać u konkretnego pacjenta procedura przygotowawcza do zabiegu wszczepienia implantów zębowych. Dlatego przegląd dentystyczny powinien być robiony przynajmniej raz w ciągu roku.

Każda wizyta dziecka u dentysty jest dla niego powodem do ogromnego przeżycia. Zwłaszcza dziecko, które idzie do dentysty po raz pierwszy powinno być do takiej wizyty odpowiednio przygotowane. Takie przygotowanie może polegać na przeprowadzeniu jakiejś rozmowy z dzieckiem oraz na pokazaniu dziecku, w jaki sposób wygląda gabinet dentystyczny. Można to zrobić przy pomocy Internetu lub podczas wizyty zapoznawczej w dziecięcym gabinecie dentystycznym. Taki gabinet zwykle pomalowany jest na jakiś przyjemny kolor, a w czasie wizyty dziecko może zerkać na bajkę puszczaną w telewizorze powieszonym na ścianie. Także sam dentysta zajmujący się leczeniem zębów u dzieci jest dobrze przygotowany do pracy z dzieckiem.

Rodzaje i typy protez

Stomatologia to bardzo szeroko rozumiane pojęcie w którym znajduje się wiele różnych poddziałów. Protetyka to tylko jednak z nich, a rodzaje i typy dostępnych dzisiaj protez jest na tyle duża, że czasami ciężko się zdecydować która opcja będzie dla nas bardziej odpowiednia.

Obecnie najbardziej zaawansowaną metodą protetyki jest osadzanie koron cyrkonowych na wcześniej założonych implantach, takie rozwiązanie jest bardzo trwałem. Niestety jest to również najdroższa dostępna metoda leczenia protetycznego. Mimo wszystko polecana jest nie tylko przez dentystów, ale i samych pacjentów.

Dodane: 28-06-2019 04:35