Działalność dużych centrów stomatologicznych

Stomatologia Ruda Śląska

Dbanie o swój wygląd jest czymś zupełnie normalnym. Wychodzimy z domu schludnie ubrani, dbamy o uczesanie, wygląd naszej cery, a nawet stan paznokci. Mimo to czasem pojawia się defekt, którego nie potrafimy sprytnie zamaskować. Może nim być przebarwienie szkliwa wynikające chociażby ze zbyt częstego spożywania kawy czy niedostatecznej higieny jamy ustnej.

W tej sytuacji powinniśmy umówić się na konsultacje z dentystą. Dzięki temu uzyskamy szczegółowe informacje o źródle naszego problemu oraz możliwych sposobach radzenia sobie z nim. Niechciany odcień zębów nie jest w dzisiejszych czasach czymś, czego nie da się pokonać – to jedynie kwestia zastosowania odpowiednio dobranych zabiegów.

Wprawdzie nie można nam zagwarantować tego, że po zaledwie dwóch wizytach w celu usuwania przebarwień uzyskamy w pełni satysfakcjonujące nas rezultaty, ale z pewnością należy założyć, że każde szkliwo da się przywrócić do przyjemnego dla oka, śnieżnobiałego stanu. Wystarczy poprosić o pomoc profesjonalistę.

Czasem wyczuwamy językiem ubytki w naszym uzębieniu. Z jednej strony mały ból i brak innych utrudnień sprawiają, że jesteśmy w stanie zignorować małą dziurkę w zębie, ale z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że może to być początek poważniejszych kłopotów. Nie ignorujmy więc tego problemu i jak najszybciej umówmy się na wizytę u dentysty.

Specjalistyczna wiedza pozwoli profesjonaliście dokładnie ustalić uszkodzone miejsca – także te, o których nie mamy jeszcze pojęcia – i podjąć skuteczne działania w celu ich zażegnania. Wystarczy jedna lub ewentualnie dwie, trzy wizyty, aby pozbyć się widma poszerzającego zepsucia zębów.

edytuj kod

Szkliwo jako jedyna część zęba powstaje z komórek nabłonkowych – szkliwo jest bowiem wytworem ameloblastów, które po wytworzeniu szkliwa ulegają unieczynnieniu (dlatego też szkliwo jest tkanką nieodnawialną). Ameloblasty są tworem narządu szkliwotwórczego pochodzenia ektodermalnego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka

Jak się leczy ból zębów?

Stomatologia Ruda Śląska

Bóle zębów należy traktować jako sygnał alarmowy i wskazanie do jak najszybszego leczenia, aby uniknąć zapalenia. Infekcja zatok lub kości szczęki może bowiem powodować sepsę (posocznicę). Jeśli przyczyną bólu zęba jest próchnica, uszkodzone tkanki zostaną usunięte i zastąpione wypełnieniem (plomba). W przypadku zapalenia miazgi zęba niezbędne może być leczenie kanałowe, a w razie stanu zapalnego ? antybiotykoterapia. Z kolei brak możliwości leczenia bywa wskazaniem do ekstrakcji ? chirurgicznego usunięcia zęba ze zbyt zaawansowanymi zmianami chorobowymi bądź też tzw. zęba mądrości np. z powodu wyrastania pod nieprawidłowym kątem.

Możliwe jest również doraźne stosowanie leków przeciwbólowych typu paracetamol lub z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) jak deksketoprofen, diklofenak, ibuprofen, ketoprofen. W przypadku ekstrakcji ból i obrzęk są bowiem typowymi skutkami zabiegu utrzymującymi się przez 2-5 dni. Doznania bólowe mogą jednak towarzyszyć pacjentowi dłużej, gdyż zębodół goi 1-2 tygodnie, a rana w kości nawet do 6 miesięcy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3le_z%C4%99b%C3%B3w

Dodane: 25-04-2019 17:11