Z wiekiem powierzchnia zębów ciemnieje

Dobry dentysta Bytom

W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie zęba:

Biorąc pod uwagę barwę korony można wyróżnić zęby:

Okolica powierzchni siecznej jest jaśniejsza niż okolica szyjki (szczególnie na siekaczach i kłach). Zęby łuku dolnego są jaśniejsze niż odpowiednie zęby łuku górnego. Kły są zwykle ciemniejsze niż sąsiednie zęby. Z wiekiem powierzchnia zębów ciemnieje. Przyjmowanie nadmiernych ilości fluoru wywołuje plamy w szkliwie. A przyjmowanie tetracyklin przez dzieci powoduje ciemne zabarwienie szkliwa oraz jego niedorozwój i zniekształcenie koron.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka

Ceny wizyt u dentysty

Dobry dentysta Bytom

Dlaczego wizyty u stomatologa należą do dość drogich usług? Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Przede wszystkim, zabiegi wykonywane w gabinetach stomatologicznych są dość skomplikowane, a dentysta wykonujący takie usługi musi być naprawdę wysoko wykwalifikowanym specjalistom, aby nie zrobić pacjentowi krzywdy. Nic więc dziwnego, że za takie zadania zapłata jest dość wysoka. Co więcej, stosowane w gabinetach przyrządy muszą być sterylne i często wymieniane, wobec czego koszt prowadzenia takiego zakładu stomatologicznego również jest niemały. Do tego dochodzi również koszt, który dentysta ponosi na przykład z tytułu materiału, z którego później wykonuje plomby ? również takie preparaty są nietanie.

Nowoczesne techniki usuwania ubytków w zębach

Coraz częściej gabinety stomatologiczne decydują się na świadczenie niepopularnych do tej pory metod leczenia ubytków zębowych. Takie metody, jak laserowe usuwanie uszkodzonych części zęba już nikogo nie dziwią. Co więcej, coraz więcej chętnych zgłasza się właśnie po to, aby w ten niekonwencjonalny dość sposób wyleczyć swoje zęby. Jest to bardzo korzystne dla pacjenta z uwagi na to, że takie metody są zwykle bezbolesne. Chociaż niektórzy stomatolodzy twierdzą, że leczenie w taki sposób jest tak samo skuteczne jak tradycyjne metody, to jednak wielu pacjentów jest nieufnych wobec takich alternatywnych metod leczenia dentystycznego. Pomimo to powstaje coraz więcej gabinetów świadczących tego typu usługi stomatologiczne.

Oprócz najbardziej popularnej działalności stomatologicznej, to jest usuwania ubytków w zębach i leczenia powstałej próchnicy, wielu dentystów oferuje również innego rodzaju zabiegi. Wielu pacjentów przychodzących do stomatologa prosi o poprawienie wizerunku uzębienia. W niektórych przypadkach krzywe uzębienie czy przebarwienia mogą sprawić, że cała twarz wygląda naprawdę niekorzystnie. Wtedy stomatologia estetyczna może naprawdę zdziałać cuda. Już zwykłe wyczyszczenie zębów za pomocą specjalistycznych przyrządów może sprawić, że nasze zęby będą o wiele bielsze i bardziej zachwycające. Wielu osobom pomaga również także na przykład wyrównanie zębów poprzez spiłowanie ich, gdy są bardzo nierówne.

Dodane: 27-05-2019 02:38

Widok do druku: