Nowa metoda leczenia kanałowego zębów - endodoncja

Nowa metoda leczenia kanałowego zębów - endodoncja czyli Endodoncja pod mikroskopem Gliwice olic. Można wyróżnić dziewięć osobnych specjalizacji stomatologicznych, w ramach których dentysta wykonuje określone zabiegi lub zajmuje się przeprowadzaniem innych czynności związanych ze stomatologi

Dodane: 31-07-2020 01:30
Nowa metoda leczenia kanałowego zębów - endodoncja

Klasyfikacja specjalizacji stomatologicznych

Endodoncja pod mikroskopem Gliwice

Stomatologia jest bardzo szeroką dziedziną medycyny, która zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem chorób jamy ustnej i okolic. Można wyróżnić dziewięć osobnych specjalizacji stomatologicznych, w ramach których dentysta wykonuje określone zabiegi lub zajmuje się przeprowadzaniem innych czynności związanych ze stomatologią. Gabinety stomatologiczne oferują wykonywanie zabiegów z różnych specjalizacji stomatologicznych, jak na przykład zabiegi dotyczące ortodoncji i protetyki stomatologicznej. Lekarz dentysta może się specjalizować w kilku wybranych specjalizacjach lub skupić się jednej. Jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych są te, które dotyczą stomatologii zachowawczej zajmującej się leczeniem oraz profilaktyką próchnicy zębów. Innymi specjalizacjami stomatologicznymi są periodontologia, protetyka stomatologiczna oraz stomatologia dziecięca. Specjalizacjami stomatologicznymi, które dotyczą także innych dziedzin nauk, są epidemiologia, chirurgia stomatologiczna, zdrowie publiczne oraz chirurgia szczękowo-twarzowa.

Zadania stomatologii dziecięcej

Stomatologia dziecięca jest jedną z osobnych specjalizacji stomatologicznych, co może wydawać się nieco zaskakujące, jednak są podstawy ku takiemu podziałowi. Głównym powodem, dla którego stomatologia dziecięca stanowi osobną specjalizację, jest różnica w budowie zębów oraz całego układu narządów i tkanek w jamie ustnej u dzieci w wieku rozwojowym. Zabiegi oferowane przez gabinet stomatologiczny w ramach stomatologii dziecięcej to wypełnienie zęba mlecznego, usunięcie zęba mlecznego, lakowanie bruzd czy też leczenie amputacyjne. Dobry dentysta oferuje także przeprowadzenie wizyty adaptacyjnej, która pozwala dziecku oswoić się z wnętrzem gabinetu stomatologicznego oraz z samym lekarzem przeprowadzającym zabiegi. Stomatologia dziecięca bywa nazywana także pedodoncją i zajmuje się takimi kwestiami, jak zaburzeniami ząbkowania u dzieci, leczeniem zębów mlecznych, leczeniem zębów stałych niedojrzałych czy też leczeniem chorób błony śluzowej u dzieci. Ponadto stomatologia dziecięca może zajmować się profilaktyką próchnicy, na którą narażone są także dzieci.

Rodzaje wybielania zębów

Chyba każdy z nas pragnąłby posiadać piękny, biały i przede wszystkim zdrowy uśmiech. Estetyka zębów bywa równie ważna, co utrzymywanie jamy ustnej w dobrym zdrowiu. Stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu uzębienia. Wybielanie jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów estetycznych w gabinetach stomatologicznych. Można wyróżnić dwie podstawowe metody wybielania, a są nimi wybielanie nakładkowe oraz wybielanie gabinetowe. Każda z metod wybielania oferowana przez dentystę posiada swoje własne zalety. Wybielanie gabinetowe jest wykonywane za pomocą specjalnej lampy, którą naświetla się nałożoną uprzednio na zęby pastę wybielającą. Wybielanie metodą nakładkową trwa nieco dłużej i wymaga samodzielnej pracy pacjenta, który nakłada pastę wybielającą na nakładkę zakładając ją na zęby na określony czas podany przez dentystę. Wybielanie zębów nie jest zbyt inwazyjnym zabiegiem, jednak mogą wystąpić pewne przeciwwskazania. Dentysta powinien udzielić pacjentowi odpowiednich informacji na temat wybielania konkretną metodą.

Jak znaleźć dobrego stomatologa

Znalezienie dobrego gabinetu dentystycznego nie powinno być trudne, zwłaszcza jeśli mieszkamy w większym mieście. Obecnie bardzo dużo dentystów prowadzi prywatne gabinety stomatologiczne, które są wyposażone w nowoczesny sprzęt dentystyczny umożliwiający wykonywanie wielu zabiegów. Dobry dentysta oferuje wykonywanie zabiegów stomatologicznych na wysokim poziomie, używając przy tym dobrej jakości materiałów oraz odpowiedniego sprzętu. Żeby znaleźć dobry gabinet stomatologiczny wystarczy skorzystać z przeglądarki internetowej wpisując odpowiednio hasło wyszukiwania. Większość prywatnych gabinetów stomatologicznych posiada własną stronę internetową, na której podane są wszelkie potrzebne pacjentowi informacje. Na stronie internetowej gabinetu dentystycznego można znaleźć takie informacje, jak zakres świadczonych usług stomatologicznych wraz z podanym cennikiem za wykonanie konkretnego zabiegu. Ponadto na stronie podane są dane kontaktowe, często można znaleźć także informacje o pracujących w danym gabinecie dentystach i ich specjalizacjach.