Higiena jamy ustnej

Gabinet stomatologiczny Gliwice

Czy koniecznie trzeba myć zęby po każdym posiłku? Zdania na ten temat są podzielone. Raczej taka rutyna nam nie zaszkodzi, jednak ogólnie pasta do zębów obojętnym środkiem nie jest.
Bez wątpienia zęby zależy myć minimum 2 razy dziennie - rano i wieczorem (o czym wiedzą wszystkie dzieci, albo wiedzieć powinny). Po posiłku warto skorzystać z bez cukrowej gumy do żucia, która pobudzi wydzielanie śliny (mającej działanie antybakteryjne), dobrze sprawdzi się też płyn do płukania ust. Oprócz mycia zębów warto tez zadbać o nie w inny sposób.

Czy estetyczne zabiegi stomatologiczne są popularne?

Gabinet stomatologiczny Gliwice

Wybielanie zębów staje się coraz bardziej popularne. Również inne zabiegi estetyczne w gabinetach stomatologicznych są coraz bardziej rozpowszechnione w kolejnych latach. Czy warto udać się na taki zabieg? Chociaż zdania na ten temat są podzielone, to jednak wiele osób decyduje się na stomatologię estetyczną. Korzyściami płynącymi z zabiegu wybielania zębów jest na pewno piękniejszy uśmiech rozjaśnionych zębów. Wiele osób ma z tym na tyle duży problem, że unika pokazywania uzębienia nawet podczas rozmów. Z drugiej strony, popularna jest w społeczeństwie opinia odnośnie nadwrażliwości zębów po wykonaniu takiego zabiegu.

Właściwie większość zabiegów dentystycznych można uznać za dość drogie. Podobnie jak w innych dziedzinach służby zdrowia zabiegi są tak drogie, że wiele osób może pozwolić sobie na leczenie dentystyczne tylko w ramach finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia. A zabiegi estetyczne? W tym przypadku zabiegi takie, jak wybielanie zębów zwykle nie są dofinansowane i w związku z tym ich popularność jest mniejsza niż tradycyjnych usług. Jednak jeśli mamy do czynienia z sytuacją, w której wada zgryzu lub inne uszczerbki wymagają pomocy stomatologa – chirurga lub założenia aparatu ortodontycznego to można w określonych granicach uzyskać takie dofinansowanie.

Ceny wizyt u dentysty

Dlaczego wizyty u stomatologa należą do dość drogich usług? Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Przede wszystkim, zabiegi wykonywane w gabinetach stomatologicznych są dość skomplikowane, a dentysta wykonujący takie usługi musi być naprawdę wysoko wykwalifikowanym specjalistom, aby nie zrobić pacjentowi krzywdy. Nic więc dziwnego, że za takie zadania zapłata jest dość wysoka. Co więcej, stosowane w gabinetach przyrządy muszą być sterylne i często wymieniane, wobec czego koszt prowadzenia takiego zakładu stomatologicznego również jest niemały. Do tego dochodzi również koszt, który dentysta ponosi na przykład z tytułu materiału, z którego później wykonuje plomby ? również takie preparaty są nietanie.

Dodane: 04-05-2019 17:31