Wikipedia o zębach

Dobry dentysta Bytom

W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie zęba:

powierzchnię podniebienną ? od strony podniebienia w szczęce lub językową w żuchwie;
powierzchnię przedsionkową ? od strony przedsionka jamy ustnej; zwana jest również wargową (w zębach przednich) lub policzkową (w zębach bocznych);
powierzchnię żującą w trzonowcach i przedtrzonowcach, guzek żujący w kłach a brzeg sieczny w siekaczach;
powierzchnię mezjalną od strony linii pośrodkowej ciała;
powierzchnię dystalną przeciwną do linii pośrodkowej ciała.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka

Odpowiednia pasta do zębów

Dobry dentysta Bytom

Już dzieciom w przedszkolu wpaja się nawyk mycia zębów. Jednak potrzebna jest do tego szczoteczka oraz odpowiednia pasta, która pomoże nam w zachowaniu zdrowej jamy ustnej. Dobór odpowiedniej pasty do zębów ma bardzo istotny wpływ na ich zdrowie. Dzieci powinny używać specjalnie przeznaczonych dla nich past, które są delikatniejsze dla młodego szkliwa. Natomiast dorośli mają już znacznie szerszy wybór, gdyż istnieje wiele rodzai past do zębów. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z zaufanym stomatologiem, aby pomógł dobrać pastę pasującą do naszych zębów oraz oczekiwań. Niektórym zależy na pastach wybielających, innym na takich, które pomogą w nadwrażliwości zębów lub nadmiernym krwawieniu dziąseł. Dzięki radzie dentysty będziemy w stanie dobrać odpowiednią pastę do swoich potrzeb.

Porady ortodontyczne

Bardzo często oprócz profilaktyki i leczenia typowo dentystycznego, to znaczy usuwania ubytków w zębach i wstawiania plomb, stomatolodzy udzielają rad w zakresie ortodoncji. Istnieje wiele gabinetów stomatologicznych, które oprócz tak zwanego leczenia zębów podejmują się także leczenia ortodontycznego. Nic w tym dziwnego, ponieważ obie te dziedziny są ze sobą ściśle połączone. W ostatnich latach możemy zauważyć, że coraz więcej osób ma problemy z prawidłowym zgryzem, a gabinety, w których udzielane są nie tylko usługi stomatologiczne, ale także ortodontyczne nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony pacjentów.

Studia stomatologiczne są niezwykle popularne wśród osób wiążących swoje przyszłe życie zawodowe ze służbą zdrowia. Dlaczego tak się dzieje? Właściwie często osoby zapytane o dokonanie takiego wyboru przyznają wprost, że wiążą z zawodem stomatologa nadzieje na duże zarobki. Oczywiście jest to prawda, ponieważ wielu dentystów zakłada prywatne gabinety stomatologiczne i jest to rzeczywiście dobre źródło finansowania. Aby jednak doskonale wykonywać ten zawód trzeba wykazać się umiejętnościami, które nieraz są bardzo skomplikowane. Można więc powiedzieć, że jest to trudny kierunek studiów i stomatologia nie jest odpowiednią dziedziną dla każdego – trzeba posiadać odpowiednie predyspozycje.

Dodane: 22-06-2019 08:46

Widok do druku: