Implanty zębów - komu można je polecić?

stomatolog zabrze

Z pewnością będzie to najlepsze rozwiązanie dla tych, dla których piękny uśmiech to sprawa priorytetowa. Jeżeli nienaganna prezencja jest niezbędna w twojej pracy, a twój uśmiech jest daleki od ideału - warto się zastanowić nad taką inwestycją.

Implanty są najbardziej zaawansowaną technologicznie protezą, koniecznie trzeba wybrać dobrego stomatologa, który ma już doświadczenie w tej dziedzinie, poparte odpowiednimi referencjami. Tutaj dużą część kosztu stanowi sam implant i korona, tak więc wykonane musi być perfekcyjne.

Jeżeli musisz zainwestować w swój uśmiech i szukasz najlepszego i najbardziej trwałego rozwiązania - zastanów się nad implantami stomatologicznymi.

Ważna profilaktyka

Większość ludzi nie lubi chodzić do stomatologa. Wizyta u tego lekarza wiąże się im najczęściej z nieprzyjemnym zapachem, okropnym dźwiękiem wiertła, ale przede wszystkim z okropnym bólem. Z tego też względu wiele osób nie chodzi do dentysty dopóki coś się nie zacznie dziać. Kiedy już jednak pojawi się problem jest on znacznie silniejszy niż ten, kiedy poszlibyśmy z niewielkim ubytkiem. Niekiedy przy poważnych problemach z zębami konieczne jest ich kanałowe leczenie, a nawet ich usunięcie. Sporo osób również nie dba o odpowiedną higienę jamy ustnej, a w połączeniu z brakiem wizyt u dentysty pojawia się zaawansowana próchnica zębów. Do stomatologa powinniśmy chodzić raz na pół roku, aby uniknąć poważnych problemów z zębami. W przypadku, kiedy już do takich dojdzie czeka nas poważniejsze i o wiele bardziej bolesne leczenie. Dodatkowo takie leczenie to również dodatkowe, i to nie małe, koszty. Natomiast w przypadku, kiedy trzeba będzie ząb, lub zęby usunąć, wówczas na to miejsce przeważne trzeba będzie wstawić nowy ząb.

Dlaczego dzieci nie lubią stomatologów?

stomatolog zabrze

Największy problem z leczeniem zębów zwykle mają dzieci. Chociaż strach przed dentystą bardzo często dotyczy także dorosłych, to jednak wśród dzieci problem ten może być naprawdę poważny. O ile dorosły jest świadomy konsekwencji nieleczenia zębów, o tyle dziecku czasem trudno przetłumaczyć, że wizyta u dentysty jest konieczna. Jak przekonać dziecko do wizyt stomatologicznych? Dobrą propozycją jest zabranie dziecka do specjalnego stomatologa. Coraz częściej możemy spotkać gabinety stomatologiczne, w których świadczone są usługi specjalnie dla dzieci. W takich miejscach dziecko na pewno spotka się z miłym przyjęciem, a lekarz stomatolog będzie miał odpowiednie podejście i nie przestraszy małego pacjenta.

Stomatolog to lekarz, którego musi odwiedzać każda osoba dbająca o swoje uzębienie. Niestety, czasem rutynowe wizyty mogą przeobrazić się w prawdziwy koszmar. Niektórych ubytków nie można zaobserwować gołym okiem, a nieraz zdarza się również, że higiena jamy ustnej nie jest zadowalająca i wtedy pojawia się problem – leczenie kanałowe. To leczenie jest bardzo nieprzyjemne, chociaż zazwyczaj odbywa się przy znieczuleniu, ponieważ operacje związane z nerwem umieszczonym w zębie są bardzo bolesne. Co więcej, taki rodzaj leczenia jest również bardzo kosztowny, zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy się na prywatną wizytę stomatologiczną. Nic więc dziwnego, że leczenie kanałowe to jedna z najpopularniejszych obaw pacjentów stomatologicznych.

Dodane: 06-06-2019 04:10

Widok do druku: