Nowoczesna stomatologia

Nowoczesna stomatologia cechuje się tym, że można wyleczyć praktycznie wszystkie zęby, do leczenia których pacjent zgłosi się w odpowiednim momencie. Problem może pojawić się, jeżeli pacjent zbyt długo nie reaguje na pojawiające się u niego bóle zębów, ponieważ wówczas konieczne może stać się wykonanie leczenia kanałowego lub dokonanie ekstrakcji zęba. Jednak nowoczesne zabiegi stomatologiczne pozwalają również na wstawianie sztucznych zębów w miejsce tych, które musiały zostać usunięte. Poza tym nowoczesne środki stomatologiczne pozwalają na dużo mniej bolesne leczenie zębów, a także na wstawianie bardzo dobrze wyglądających plomb. W nowoczesnych gabinetach medycznych znajdują się także sprzęty ułatwiające pracę dentystom.

Troszcz się o swoje zęby

Dobry stomatolog Gliwice

Nasze zęby są bardzo cenną rzeczą, więc należy o nie wyjątkowo dokładnie dbać. Nie chcielibyśmy w końcu zmagać się z ich bólem, koniecznością usunięcia lub naprawy czy też na przykład mało estetycznymi przebarwieniami. Z tego powodu potrzeba nam czegoś więcej niż standardowe mycie zębów czy ograniczenie spożywania słodyczy.

Jak należy dbać o szkliwo?

Utrzymanie zębów w dobrym zdrowiu jest niezwykle istotne, zwłaszcza współcześnie, kiedy coraz więcej osób z konieczności posiada sztuczne uzębienie. Jeśli zależy nam więc na naszych naturalnych zębach powinniśmy o nie odpowiednio zadbać. Wystarczy kilka prostych zasad, żeby utrzymać szkliwo w dobrym stanie. Przede wszystkim należy poradzić się stomatologa co do wyboru odpowiedniej pasty i szczoteczki do naszych zębów. Drugiem ważnym czynnikiem, co wiedzą już dzieci w przedszkolu, jest regularne mycie zębów, najlepiej po każdym spożytym posiłku. Warto także zadbać o odpowiednią dietę pozbawioną nadmiaru cukrów, które bardzo szkodzą kondycji naszego szkliwa. Dobrze jest też regularnie umawiać się na wizyty kontrolne u dentysty.

Dodane: 17-06-2019 12:12

Widok do druku: